İbrahim Saraçoğlu Isırgan Otu Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı
15 Mayıs 2024

İbrahim Saraçoğlu Isırgan Otu Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı

İbrahim Saraçoğlu Isırgan otu kürü, Evimizde saksılarımızda kolaylıkla yetiştirebileceğimiz ısırgan otunun birçok faydası vardır. Peki İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürünü hangi sorunlara şifa olarak kullanabilirsiniz?

Kıl dönmesi İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürü

İstenmeyen ve hayatı işkenceye çeviren kıl dönmesi genelde kuyruk sokumunda görülür. Burada iltihaplı bir görüntü oluşturur ve şişer zaman zaman delinir ve iltihap akar kişiyi oturamaz hale getirir. Bu durumda Uzman hekimler size ameliyat önerebilir. Ancak ameliyat başarılı geçse bile bir süre sonra tekrar nüksedebilir. Çünkü içeride kıl kökü kalıyor ve 6-7 ay sonra size tekrar aynı kâbusu yaşatabiliyor. Bu yüzden ameliyat yüzde yüz çözüm değildir. Ancak İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürünün başarı oranı %90'dır.

Nasıl hazırlanır? Taze veya kurutulmuş olarak satın aldığınız ısırgan otunu 5 dk kadar az suyla karıştırarak lapası oluşuncaya kadar karıştırınız. Daha sonra hazırladığımız bu karışımı tülbente sararak kuyruk sokumundaki kıl dönmesinin üzerinde 15 dk kadar bekletiyoruz. Isırgan otu böylelikle buradaki iltihabı emecektir. Bu kürü 1 gün ara verip 1 gün yaparak 15'er dk bekleterek devam edin. Yalnız bu kür iltihabı emdiği için her seferinde lapayı taze olarak tekrardan hazırlamanız şart. Birkaç uygulamadan sonra uyguladığınız yerde deri incelecek ve oradan bir delik açılacaktır ve sonuç; delik içerisinde gördüğünüz kılı oradan dikkatlice çekiniz.

Sağlıklı saçlar İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürü

Bol su içmemek, aşırı stres, kuaförler, olumsuz hava koşulları gün içerisinde saçımıza zarar verir. Güzel, sağlıklı, dayanıklı ve canlı görünen saçlara sahip olmayı kim istemez ki. Saçımız sağlığını kaybettiyse İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürü ile bunu tekrar yakalamak mümkün. Kuru ya da taze şekliyle ısırgan otunu kullanarak; saçlarınızın daha güçlü, daha kepeksiz daha canlı görünmesini sağlamak mümkün. Ancak şuna dikkat etmek gerekir ki, ısırgan otundan yeterince faydalanabilmek için kuru ve taze haldeki ısırgan otlarını birbirine harmanlayarak kullanmamanız gerekiyor.

Nasıl hazırlanır? Bu kürün daha etkili olabilmesi için saçımızın temiz olması gerek bu yüzden öncelikle saçımızı güzelce yıkamalıyız. (Ancak bu kür boyalı saçlarda pek etki etmeyecektir.) Öncelikle bir tutam ısırgan otunu 3 bardak kadar suda 4 dk kadar kaynatınız. Kaynama başladıktan sonra ocağın altını kısarak 4 dakika daha haşlayın. Bu süre tamamlandıktan sonra kürü dinlenip soğuması için bir kenarda bekletiniz. Kürün soğuma işlemi tamamlandıktan sonra, ısırgan otu kürü ile saçlarınızı yıkayıp yarım saat kadar bekleyiniz. Ardından sadece suyla saçlarınızı durulayarak işleminizi tamamlayınız. Saçlarınız ışıl ışıl canlı ve sağlam olacaktır.

Ayrıca ısırgan otunu akciğer kanserine karşı önlemek için ebegümeciyle karıştırıp içebilirsiniz. Lapasını yapıp tülbentin üzerine sarıp romatizmal bölgeye sararsanız hem ödemi atar hem de ağrıları alır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Isırgan Otu Çayı

Isırgan Otu Çayı

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ahmet Maranki Isırgan Otu

Ahmet Maranki Isırgan Otu

Isırgan Otu Romatizma Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otu Romatizma Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otu Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otu Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otu Saç ve Saç Tellerine Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otu Saç ve Saç Tellerine Faydaları Nelerdir?